דילוג לתוכן המרכזי

תקנון האוסקר ובחירת המועמד הישראלי לאוסקר

 

תקנון האוסקר ובחירת המועמד הישראלי לאוסקר- הסרט העלילתי באורך מלא שיזכה בפרסי אופיר יהיה נציג הישראלי לאוסקר לשנת 2024. על הסרט הזוכה באופיר 2024 להכין את החומרים הנדרשים תוך שבועיים ממועד הזכייה. פירוט להלן של הנחיות של 2023, הפרטים המלאים יעלו כשהאוסקר יעדכנו את ההרשמה ל2024.

 

להלן תרגום ההנחיות מטעם תחרות האוסקר האמריקאית:

הזוכה בתחרות פרסי אופיר 2023 בפרס סרט הקולנוע באורך מלא יוגש לתחרות הסרט הזר וייצג את ישראל בתחרות. על הסרט לעמוד בכללי האוסקר על מנת להתמודד.

סרט זר מוגדר כסרט קולנוע באורך שעולה על 40 דקות שהופק מחוץ לארה"ב והטריטוריות שלה, שבו פס הקול הינו ברובו בשפה שאינה אנגלית (לפחות 50%).סרטי אנימציה וסרטי קולנוע דוקומנטריים מותרים.ועדות בחירה מאושרות מוזמנות להגיש סרט אחד בלבד לתחרות הסרט הזר. על הסרט הנבחר מטעם המדינה לצאת לאקרנים במדינתו לכל המוקדם ב-1 לדצמבר 2023 ולכל המאוחר ב-31 לאוקטובר 2024, ולהיות מוצג לציבור לראשונה לפחות 7 ימים ברצף בקולנוע מסחרי ולמטרות רווח של המפיק והמפיץ. על מנת להקל על דרישות ההפצה הקולנועית, האקדמיה האמריקאית תאפשר לסרטים להציג מחוץ למדינת המקור, ובתנאי שההפצה התרחשה מחוץ לארה"ב והטריטוריות שלה למשך 7 ימים ברצף בבית קולנוע מסחרי עבור תשלום דמי כניסה. הוועדה המנהלת של תחרות הסרט הזר תפתור את כל השאלות הנוגעות לכללים וזכאות.

הערות חשובות:

  1. תקופת הזכאות: על הסרט הנבחר מטעם המדינה לצאת לאקרנים במדינתו לכל המוקדם ב-1 לדצמבר 2023 ולכל המאוחר ב-31 לאוקטובר 2024.
  2. על הסרט הנבחר להיבחר ע"י ארגון, חבר שופטים או ועדה מוכרת שבהם לפחות 50% מהחברים הם אמנים ו/או אנשי מקצוע מתחום הקולנוע.
  3. מועד אחרון להגשת סרטיםLה-2 באוקטובר 2024 בשעה 17:00.
  4. על ועדות הבחירה לעמוד בכללים שאושרו ע"י ועדת ניהול תחרות הסרט הזר.

הנחיות ותקנונים

  1. לינק לחוקי התחרות
  2. הנחיות כיצד להגיש סרט לתחרות
  3. צור קשר
  4. עלינו
  5. חוקי תחרות האוסקר ה-97

בהצלחה.

{! !}