דילוג לתוכן המרכזי

אודות האקדמיה

                                                                                                          

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ע.ר. הוקמה בשנת 1990 במטרה לקדם, לעודד, לשווק, ולהפיץ את הקולנוע המקומי בישראל ובעולם, ולחגוג את המגוון הרחב ויוצא הדופן  של הכישרונות והיכולות הסינמטיות של היוצרים הישראלים בכל תחומי העשייה הקולנועית. האקדמיה הינה העמותה היחידה הפועלת תחת חוק הקולנוע לעידוד, שיווק וקידום כלל הקולנוע הישראלי מכל הסוגות, כל היוצרים, כל הקרנות, כל האורכים ומכל המפיקים הפועלים בארץ. האקדמיה מקיימת פעילויות כלל ארצית בתחום השיווק המערכתי של הקולנוע הישראלי מזה למעלה מ- 30 שנים. החל משנת 2003, החלה האקדמיה לחגוג גם את הטלוויזיה הישראלית בכל הג'אנרים, ולהעלות על נס את היצירות והיוצרים הבולטים בתחום.

התחרויות והטקסים הם גולת הכותרת של פעילות האקדמיה. באמצעותם היא פותחת חלון אל היצירה המקורית הישראלית בתחומי הקולנוע והטלוויזיה ופועלת להדק את הקשר שבין הציבור הרחב ליצירה המקורית. טקסי הענקת הפרסים הם הסיכום והשיא של הפעילות השנתית וחגה הגדול של התעשייה כולה. ההשתתפות בתחרות האקדמיה מזכה את היוצרים ואת יצירתם בכבוד ויוקרה מקצועיים ובחשיפה תקשורתית בפני הקהל הרחב.

מטרות העמותה הם קידום יצירת ועשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל והגברת המודעות הציבורית ליצירת הקולנוע והטלוויזיה הישראלים בארץ ובעולם. ליזום השתתפות וביצוע פעולות שונות התורמות לקידום עשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל ובעולם. לקיים תחרות שנתית בין סרטי הקולנוע הישראליים ויוצרי הקולנוע הישראליים בתחומים שונים. לבחור את סרט הקולנוע הישראלי המצייג את מדינת ישראל בתחרות האקדמיה האמריקאית ובתחרויות אחרות. להעניק פרסים לזוכים בתחרות השנתית בין יוצרי הקולנוע. לקיים תחרות שנתית בין תוכניות וסרטי הטלוויזיה הישראלים בתחומים שונים. להעניק פרסים לזוכים בתחרות השנתית בין יוצרי הטלוויזיה. ליצור ולטפח קשרים עם ארגונים, גופים ועמותות בישראל ו/או בחו"ל לשם קידום מטרות משותפות.

{! !}