דילוג לתוכן המרכזי

שלבי תחרות פרסי אופיר

 

שלבי תחרות בקצרה

קול קורא פתוח וזמין לכל הסרטים המופקים בארץ ולכלל היוצרים והיוצרות הישראלים. רק מועמדים בעלי אזרחות ישראלית יכולים להשתתף בתחרות ולזכות. אפשר לרשום יותר ממועמד אחד לכל קטגוריה אך יחולק רק פרס אחד. ועדת תחרויות בוחנת את כל הנרשמים, בודקת שהסרטים עומדים בתנאי התקנון ומפקחת על צוות האקדמיה. הנהלת האקדמיה רשאית להחליט על שינויים ותוספות בקטגוריות עצמן ו/או בכמות המתמודדים בכל קטגוריה ובהגדרות הקטגוריות, גם לאחר סיום ההרשמה לתחרות.
מטרתה של התחרות לקדם את התוכן הישראלי התחרות הפועלת תחת העקרונות המנחים של תחרות פתוחה, שוויונית, שקופה היא כלי שיווקי יעיל עבור המשתתפים. הטקס הוא לא רק חלוקת פרסים אלא אירוע תרבותי וטלוויזיוני שמטרתו הגברת החשיפה.
בפתיחת התחרות ישלח לכל חברי וחברות האקדמיה קטלוג עם המידע המלא, VOD עם הסרטים ולוח הקרנות מעודכן. לרשות המועמדים כחודשיים לעודד הצבעות, צפייה בתכנים בהקרנות או באתר ה-VOD.
כל הסרטים העלילתיים הקצרים שעומדים בתנאי הסף ונרשמו לתחרות יעמדו לשיפוט ע"י חברי ועדת הלקטורה, אשר יבחרו את רשימת המועמדים המצומצמת (השורטליסט). מידע נוסף תוכלו למצוא בתקנון תחרות הסרט העלילתי הקצר. חברי ועדת הלקטורה הינם חברי אקדמיה המתנדבים לקחת חלק בתהליך השיפוט הראשוני והם מאושרים ע"י חברי ועדת תחרויות.
סבב הצבעות ראשון לקביעת המועמדים מפוקח ע"י רו"ח, עו"ד ועדת ביקורת. הכרזה תקשורתית של המועמדים (החמישיות) ופרסום.
האקדמיה מונה למעלה מ-1,000 חברות וחברים. החברות באקדמיה פתוחה לכל איש.ת מקצוע בעל ניסיון בתחום. תנאי הסף המקצועיים הינם שקופים ומוצגים באתר האקדמיה. ההצבעה מבוקרת ע"י ועדת ביקרות, צוות עו"ד, רו"ח וצוות מתכנתים. ההצבעה הינה אישית. כל חברי העמותה הזכאים להצביע על פי תקנון העמותה. חברי האקדמיה יקבלו SMS ואיימיל בפתיחת ההצבעות עם טופס הצבעה. חברי.ות האקדמיה יקבלו 4 טפסים שונים, ב-4 אימיילים /סמס שונים. (1. עלילתי ארוך, בו יהיה 15 קטגוריות אישיות להצביע 2. עלילתי קצר 3. דוקו ארוך 4. דוקו קצר). בסבב ראשון ניתן לבחור עד 3 מועמדים בכל קטגוריה. בסבב שני ניתן לבחור מועמד אחד בכל קטגוריה אך אין חובה להצביע לכל הקטגוריות ואין חשיבות לסדר הבחירה.
כל סרט עלילתי באורך מלא (עד 120 דקות) מקבל מהאקדמיה הקרנה אחת לחברי אקדמיה, ללא עלות, בסינמטק תל אביב. על הסרטים המוגשים לכלול כתוביות בעברית. מועדי ההקרנות ייקבעו בהגרלת זום בה ישתתפו נציגי הסרטים המועמדים. לוח ההקרנות המעודכן מופיע גם בגוגל קלנדר של האקדמיה.
{! !}