דילוג לתוכן המרכזי

קידום קולנוע ישראלי

 

 

 

משנת 2017 עוסקת האקדמיה הישראלית לקולנוע, בנוסף על קיום תחרויות התעשייה הגדולות, גם בקידום אקטיבי של הקולנוע הישראלי בארץ – חשיפתו לקהלים חדשים והרחבת הקשר בין קהלים קיימים ליצירה המקומית וליוצרים.

כל יוזמות האקדמיה בתחום בנויות על קשריה האמיצים עם כלל מפיצי הקולנוע בארץ, המפיקים, היוצרות והיוצרים – ועל היותה גוף המסור לקידום הקולנוע הישראלי כולו – ללא הבחנה בין ז'אנרים, מפיקים, קרנות תומכות ואחרים. האקדמיה רואה בקולנוע הישראלי ובטלוויזיה הישראלית כוח גדול ומהותי מבחינה לאומית, כלכלית, תרבותית ותקשורתית, וכל פעולותיה בתחום מוקדשות לטובת היצירה והיוצרים.

האקדמיה הינה גוף ללא כוונת רווח – וכל פעילותה בתחום מיועדת לקידום היצירה, היוצרים והקהל הישראלים.

פרויקט הדגל של האקדמיה בתחום אירועי הקולנוע, ובשיתוף עם מפעל הפיס, הוא פרויקט סרט נע – המנגיש מדי שנה מאות סרטים ויוצרים לקהילות ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט מקבלות עשרות רשויות מקומיות במחיר סמלי, סדרת סרטי קולנוע ישראלים להקרנה אצלן, ובליווי יוצרי הסרטים המגיעים למפגש עם הקהל. סדרת הסרטים מותאמת באופן אישי ומדויק לכל רשות, ומייצרת מדי שנה מאות מפגשי קולנוע שיוצרים חיבור חזק בין הקהל ליוצרים. האקדמיה עובדת מול רשויות בכל מקום בארץ – מהערבה ועד הגולן, עם כל המגזרים – כולל רשויות חרדיות ורשויות ערביות, המקבלות כל אחת אפשרות להיפגש, לצפות ולהיקשר לקולנוע הישראלי באופן מותאם.

{! !}